Krzesła schodowe i ich niezwykłe walory

Nie da się ukryć, że alternatywy jakimi są krzesła schodowe to niebywałe wsparcie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, którzy dzięki nim mogą z większą łatwością pokonywać bariery architektoniczne jak schody.

Krzesła zwane również „przyschodowe” należą do wind schodowych, które doskonale wspierają również osoby młodsze jak dzieci, które mogą mieć problemy z poruszaniem się po schodach samodzielnie.

Co warto wiedzieć o krzesłach schodowych?
Krzesła schodowe oparte są na konstrukcji z szyny prostej, która jest wykorzystywana do instalacji na prostych odcinkach schodów. Ich montaż jest na ogól dosyć prosty i nie wymaga dodatkowych remontów czy zmian, bowiem szynę mocuje się bezpośrednio do stopni schodów, a w dolnej partii opiera się ona o podłogę.
Krzesła przyschodowe zasilane są z akumulatorów, które znajdują się wewnątrz mechanizmu jezdnego, stąd też nie wymagają one bezpośredniego dostępu do energii sieciowej. Podczas parkowania np. na dole bądź górze, akumulatory są doładowywane, aby zachować pełną funkcjonalność urządzenia.
Obsługa krzeseł dostępna jest przy pomocy przycisków sterujących, które najczęściej umiejscowione są w podłokietnikach, jednak możliwe jest również korzystanie z pilota ze zdalnym sterowaniem.

Komfort i wygoda
Krzesła przyschodowe to rozwiązanie niezwykle komfortowe i wygodne, bowiem wyposażone są one w bardzo przyjazne siedziska, najczęściej w ergonomicznym kształcie, dla zapewnienia osobom niepełnosprawnym, starszym, bądź mającym trudności z poruszaniem się pełnej wygody i łatwości w pokonywaniu przeszkód typu schody itp. podobnych barier. Walorem krzesła jest również możliwość dopasowania jego szerokości do indywidualnych potrzeb użytkownika np. poprzez odpowiedni rozstaw podłokietników. Ważnym elementem tego rodzaju windy schodowej jest również zainstalowany pas bezpieczeństwa, dzięki któremu osoba transportowana po schodach może czuć się pewnie i stabilnie bez obaw o upadek.
Podsumowując warto podkreślić, że krzesła schodowe to doskonałe rozwiązanie dla potrzeb różnego rodzaju osób. Ostatnie lata sprawiają, że są one coraz powszechniejsze w naszym kraju, jednak mało kto zdaje sobie sprawę jak pomocnym rozwiązaniem mogą być one dla wielu osób niepełnosprawnych, seniorów czy ludzi młodszych mających trwałe bądź czasowe problemy z poruszaniem się. Ze wsparciem jakie oferuje instalacja krzesełek schodowych można z powodzeniem zlikwidować dotąd trudne do pokonania bariery i sprawniej funkcjonować każdego dnia.

https://www.liftplus.pl/

+

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Shares