Zaglądamy na rynek poleasingowych laptopów. Czy warto w nie inwestować?

Od lat jesteśmy zalewani potokiem ofert sprzętów IT najróżniejszego typu. Czasem nietrudno w tym potoku utonąć. Czy przy takiej mnogości ofert i cenach, które z roku na rok maleją, rynek wtórny komputerów ma rację bytu? Ależ owszem, jasne, że tak! A już na pewno, gdy mówimy o płaszczyźnie komputerów poleasingowych.

Czym się różnią laptopy poleasingowe od zwykłych „używek”? Przede wszystkim jakością. Bo tego typu sprzęt to w większości przypadków komputery o przeznaczeniu biznesowym. Takie, które w salonie kosztowały dobrych kilka tysięcy za sztukę. Sęk w tym, że w trakcie dwóch-trzech lat ich biurowej eksploatacji, tracą od piętnastu do nawet siedemdziesięciu procent w stosunku do swojej pierwotnej wartości salonowej.

Kiedy kończy się umowa leasingu, często nie wiadomo, co z takimi komputerami zrobić. Stąd jak grzyby po deszczu pojawiły się firmy, które je skupują, a w dalszej kolejności odnawiają i przywracają na sklepowe półki jako towar poleasingowy. I okazuje się, że to świetne rozwiązanie zarówno dla sprzedawców, jak i potencjalnych nabywców.

Otóż nawet po trzech latach biurowej pracy, takie komputery wciąż są wartościowym sprzętem, gotowym do dalszej pracy przez kolejne lata. Mało tego, w tej półce cenowej, do jakiej trafiły na rynku wtórnym, trudno jest nabyć nowy sprzęt, który byłby chociażby zbliżony do nich pod względem trwałości i wydajności.

Stąd wiele osób posiadających własną firmę lub biuro z entuzjazmem korzystają z tego stosunkowo niedrogiego rozwiązania, jakim są poleasingowe laptopy, tym bardziej, jeśli ich zastosowanie ograniczać ma się do typowych biurowych zadań, jak obsługa przeglądarki internetowej, aplikacji biurowych itp. Zresztą mówimy tu nie tylko o komputerach, bo w ofertach sprzedażowych firm pojawiają się również poleasingowe monitory czy drukarki.

Jeżeli firma trudniąca się odnawianiem i sprzedawaniem sprzętu poleasingowego jest firmą solidną, dbającą tyleż o własne kieszenie, co o zadowolenie i satysfakcję klientów, to z pewnością zaoferuje kilku- lub kilkunastomiesięczną gwarancję na poleasingowe komputery. To bardzo ważne, bo bądź co bądź zakup używanego sprzętu zawsze wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem.

fot. pro4it.pl

+

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Shares