Bramy zwijane – krótka charakterystyka

Możliwości jakie oferuje rynek bram zwijanych są obecnie na naprawdę wysokim poziomie. Jako że bramy tego rodzaju szczególnie dobrze sprawdzają się w obiektach przemysłowych, fabrykach, magazynach, pomieszczeniach gospodarczych, warsztatach czy obiektach użyteczności publicznej, zapotrzebowanie na ten rodzaj produktu jest spore.
Bramy zwijane to nie tylko otwory poprzez które można dostać się do wnętrza wielkopowierzchniowych hal czy pomieszczeń, ale również spora oszczędność przestrzeni, bowiem nawijane na wał napędowy w zwój nad nadprożem, zapewniają bardzo funkcjonalną całość. Główną zaletą tego rodzaju bram jest ich uniwersalność, a ich różnorodne model można zastosować zarówno w budynkach nowych, jak również już istniejących, bez konieczności wykonywania czasochłonnych remontów i przebudowy.

Kilka słów o bramach zwijanych
Najpopularniejsze bramy zwijane to te wykonane z zimnogiętej blachy, która dla izolacji wypełniana jest wysokiej jakości pianką poliuretanową. Tego rodzaju budowa zapewnia doskonałą izolację termiczną, a dodatkowo świetnie sprawdza się również jako zabezpieczenie.
Bramy, od których wymagamy sporej wytrzymałości, mogą być wykonywane z grubego aluminium ekstrodurowanego, które z racji zdecydowanie większych rozmiarów, może wymagać innego, bardziej skomplikowanego w budowie mechanizmu.
Cały pancerz bramy zwijanej oparty jest na solidnych prowadnicach ułożonych po bokach bramy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu, możliwe jest zabezpieczenie całości przed wyważeniem lub wyrwaniem. Cały system prowadnic z rolkami, a także właściwie dobrane sprężyny pozwalają na łatwe otwieranie w przypadku ręcznego otwierania bramy. Rozwiązanie to posiada również hamulec bezpieczeństwa, który pozwala uchronić całość przez samoczynnym zerwaniem się pancerza bramy.
Nowoczesne modele bram zwijanych wyposażone są w czujki dotykowe montowane do listwy dolnej, która zatrzymują bramę gdy ta napotka opór na listwie. Ważną cechą bramy tego typu jest również dolna uszczelka oraz prowadnice z uszczelkami szczotkowymi, które zapewniają kompleksową izolację. Ciekawym dodatkiem są również fotokomórki oraz awaryjne otwieranie bramy, dzięki czemu w sytuacji kiedy pojawia się brak zasilania, możliwe jest otwarcie bramy przy pomocy korby.
Dla bezpieczeństwa, ważnym dodatkiem bramy jest blokada kurtyny, która uniemożliwia podniesienie bramy z zewnątrz, a pełne dopasowanie bramy do skrajnych warunków atmosferycznych, czyni ją doskonałą ochroną, a także gwarantuje jej niezawodność.

+

You may also like...

Shares