Urządzenia dźwigowe dla osób starszych w domach jednorodzinnych

Urządzenia dźwigowe to rozwiązanie stworzone po to, by zlikwidować bariery architektoniczne i wspomóc w codziennym życiu osoby starsze oraz niepełnosprawne. Które z nich idealnie sprawdzą się w domu jednorodzinnym?

Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Istnieje cała gama urządzeń wspierających osoby starsze oraz niepełnosprawne w ich codziennym życiu, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w domowym zaciszu. Urządzenia dźwigowe dostępne na polskim rynku to między innymi:

  • platformy schodowe

  • krzesła przyschodowe

  • szyny, rampy i podnośniki

Które z nich nadają się do montażu w domu jednorodzinnym?

Urządzenia dźwigowe idealne dla domów jednorodzinnych

Jedne z najpopularniejszych urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom starszym i niepełnosprawnym są platformy przyschodowe oraz krzesełka schodowe. Urządzenia te można montować nawet w bardzo wąskich klatkach schodowych, w zależności od modelu mogą się one poruszać po torze prostym lub być montowane na szynie krzywoliniowej. Krzesełka i platformy poruszające się na szynie krzywoliniowej można montować na schodach krętych oraz wielopoziomowych.

Tego rodzaju windy schodowe służą do samodzielnego przemieszczania się po schodach. Urządzenia są zasilane elektrycznie, ładowanie następuje na przystankach. Windą można sterować z poziomu poręcznego panelu lub za pomocą zdalnego pilota.

Wśród urządzeń dźwigowych poruszających się po torze prostym można wyróżnić platformy schodowe DELTA oraz krzesełka przyschodowe HOME. Natomiast urządzenia, które można montować w krętych i niestandardowych klatkach schodowych to krzesełka ALFA i HAWLE, a także platformy schodowe OMEGA. Montaż tych urządzeń nie wymaga ingerencji w architekturę budynku ani skomplikowanych prac budowlanych, można je instalować na praktycznie każdych schodach.

Popraw komfort życia razem z Lift Plus!

W Lift Plus kierujemy się ideą „życia bez barier”. Zgodnie z tą ideą oferujemy Państwu cały szereg bezpiecznych i nowoczesnych urządzeń dźwigowych przeznaczonych dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Nasze platformy schodowe, krzesła przyschodowe, szyny, rampy i podnośniki pomagają wyeliminować szeroko rozumiane bariery życia codziennego, dzięki czemu przywrócony zostaje codzienny komfort. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, w ramach usługi oferujemy również montaż oraz wsparcie techniczne!

+

You may also like...

Shares