Skanowanie laserowe i jego zastosowanie

Najnowsze generacje skanowania laserowego to nie tylko wirtualne spacery, ale również szereg innych zastosowań. Możemy za ich sprawą realizować zdjęcia sferyczne 720 stopni, które wykonywane co metr, pozwalają stworzyć chmurę punktów, za sprawą której możliwy jest pomiar z dokładnością co do centymetra. Tego rodzaju działania to także możliwość nawigacji po wnętrzach budynków bez nadajników itp. urządzeń.
Skanowanie laserowe można wykorzystać na wiele sposobów, a wykonywane za pomocą innowacyjnych robotów wyposażonych w kamery nowej generacji i skanery laserowe, czujniki pola magnetycznego czy sygnał WiFi, kreują niedostępną do tej pory jakość i prędkość skanowania.

Gdzie można wykorzystać skanowanie laserowe?
Precyzyjne skanowanie laserowe znajduje zastosowanie w bardzo wielu branżach, dlatego korzysta z niego między innymi przemysł, gdzie możliwe staje się wykonanie inwentaryzacji przestrzeni produkcyjnej. Dane tego rodzaju można później przetwarzać w programach typu CAD.
Skanowanie świetnie sprawdza się również w logistyce, gdzie można inwentaryzować bądź planować przestrzeń magazynową, produkcyjną itp. Nowatorskie metody skanowania można dopasować do indywidualnych potrzeb logistyki, dlatego można za ich sprawą sprawnie prowadzić również szybkie pomiary czy nawigację. Zastosowanie tych innowacyjnych technologii sprawdza się również w hotelarstwie, gdzie skany laserowe wnętrz pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Wirtualne spacery po pomieszczeniach obiektu, oglądanie pokoju, poszukiwanie drogi na basen czy do innych hotelowych atrakcji staje się czystą przyjemnością, z której możemy skorzystać dzięki przeglądarce internetowej. Za pomocą skanowania, możliwe jest również zarządzanie całą powierzchnią hotelową.
Ciekawym zastosowaniem skanowania laserowego 3D jest inwentaryzacja lub trwałe zapisy obiektów historycznych, zabytków itp. Można wykorzystać je wówczas jako efektowne narzędzie promocji, ale także jako zachętę do odwiedzin. Co więcej, tego rodzaju skanowanie pozwala na przesłanie ważnych danych do konserwatorów zabytków czy renowatorów, którzy mogą łatwiej stworzyć plan napraw itp. działań.
Z obfitości możliwości jakie oferuje skanowanie laserowe korzystają również sklepy internetowe, biura, instytucje różnego rodzaju, a także budynki użyteczności publicznej, w których ułatwia ono nawigację i użytkowanie. Szybkość realizacji skanów daje szansę na ekspresowe wprowadzanie innowacji wszędzie tam, gdzie są one potrzebne.

+

You may also like...

Shares