Podnośniki basenowe – czym charakteryzują się te specjalistyczne urządzenia?

Regularne pływanie na basenie sprzyja zachowaniu nie tylko pięknej sylwetki, ale także i naszemu zdrowiu. Zgodnie z opinią lekarzy specjalistów pływanie jest jedną z najlepszych form rehabilitacji wskazanej niepełnosprawnym oraz osobom, które w wyniku doznanych urazów zmagają się z licznymi kontuzjami i schorzeniami układu ruchu.
W przypadku osób z ograniczoną zdolnością ruchową duży problem stwarza samodzielne wchodzenie i wychodzenie z basenu. Jak im pomóc w trudnej sytuacji? Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie profesjonalnego podnośnika basenowego, dzięki któremu wizyty na basenie staną się o wiele przyjemniejsze. Jak wygląda to urządzenie? Który z dostępnych modeli warto wybrać?
W trosce o wygodę i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych
Podnośniki basenowe są specjalistycznymi urządzeniami, jak sama nazwa wskazuje przystosowanymi do wykorzystania na pływalniach. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie osobom z ograniczoną zdolnością ruchową swobodnego korzystania z basenu. Warto również wspomnieć o tym, że z podnośników basenowych korzystać mogą nie tylko niepełnosprawni i osoby w trakcie rehabilitacji, ale także seniorzy oraz kobiety w zaawansowanej ciąży.
Zarówno montaż, jak i późniejsza obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Podnośnik można bez problemu zainstalować w pustym lub wypełnionym wodą basenie. Urządzenie obsługuje się przy pomocy kilku przycisków znajdujących się na panelu sterowania.
Jaki model podnośnika basenowego wybrać?
Jeżeli chodzi o podnośniki basenowe, to oferta polskiego rynku jest bardzo atrakcyjna. W sprzedaży dostępne są różne modele tego typu urządzeń, niemniej dużą popularnością w ostatnich miesiącach głównie ze względu na swoje praktyczne zastosowanie cieszy się model podnośnika MET PK. Doceniany jest on przede wszystkim ze względu na swoje niewielkie wymiary, bezproblemowy i szybki montaż oraz prostą obsługę. Podnośnik basenowy MET PK podobnie z resztą, jak i inne modele wykorzystać można na pływalniach miejskich, sanatoriach, hotelach, SPA, ośrodkach rehabilitacyjnych itp. Z tego rozwiązania skorzystać mogą również osoby prywatne.
Jesteś zainteresowany zakupem tego konkretnego modelu podnośnika? Zastanawiasz się, która z polskich firm zajmuje się sprzedażą specjalistycznego sprzętu dla osób niepełnosprawnych i starszych? Jedną z nich jest firma Lift Plus, w której to ofercie znajdują się nie tylko podnośniki basenowe, ale także i wiele innych urządzeń umożliwiających szybkie i bezpieczne pokonywanie barier architektonicznych.

+

You may also like...

Shares