Małe i duże windy towarowe dla logistyki przemysłowej

Małe i duże windy towarowe to urządzenia przeznaczone do transportu towarów pomiędzy różnymi kondygnacjami budynku. Jak z ich pomocą usprawnić funkcjonowanie firmy?

Windy towarowe dla logistyki przemysłowej

Windy towarowe to urządzenia, których celem jest transport ładunków w obrębie budynku przemysłowego, wewnątrz szybu. Tego typu maszyny doskonale nadają się do szybkiego przewozu artykułów spożywczych, towarów przemysłowych, a także środków medycznych. Konstrukcja urządzeń jest stabilna i solidna, działają one w sposób półautomatyczny. Obsługa takiej windy towarowej sprowadza się do:

  • Otwarcia szybu

  • Załadowania windy

  • Zamknięcia szybu

  • Wyboru poziomu budynku, na który ma zostać przetransportowany ładunek

Windy towarowe mogą pomieścić nawet do kilku palet, dzięki czemu załadunek można realizować przy pomocy wózka paletowego. Wnętrze windy jest wygrodzone, by zabezpieczyć ładunek przed niekontrolowanym przemieszczeniem lub uszkodzeniem.

Rodzaje wind towarowych

Windy i dźwigi towarowe są montowane w gotowej konstrukcji samonośnej. Rodzaj konstrukcji może zostać dostosowany do branży i specyfikacji transportowanych ładunków. Prosta konstrukcja urządzeń pozwala na dowolną modyfikację, przystosowaną do różnych wymiarów i warunków architektonicznych.

Pomiędzy poszczególnymi piętrami można zamontować:

  • windy gastronomiczne – służące do transportu gotowych dań i innych artykułów spożywczych, tego typu windy są wykorzystywane w restauracjach, hotelach, hurtowniach i szpitalach

  • dźwigi towarowe – których zadaniem jest transport wózków widłowych i palet, a także przewożenie lekkich ładunków przemysłowych, to rozwiązanie, które sprawdza się w halach, magazynach, sklepach oraz zakładach produkcyjnych

  • małe windy towarowe – urządzenia przeznaczone do transportu dokumentów, mogą być wykorzystywane w aptekach, bankach, restauracjach, budynkach korporacyjnych i hotelach

Urządzenia dźwigowe dla logistyki przemysłowej

Lift Plus to firma, która każdego dnia rozwija swoją produkcję. Zajmujemy się dystrybucją wyposażenia i urządzeń dźwigowych dla rynku logistyki przemysłowej, oferujemy także windy dla niepełnosprawnych oraz platformy i krzesełka przyschodowe. Nasza oferta jest skierowana zarówno do klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Wysokiej klasy urządzenia mają za zadanie zlikwidować bariery architektoniczne, wspomóc codzienną pracę oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pracy.

+

You may also like...

Shares