Krzesła przyschodowe – prosty sposób na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych i chorych

To co dla zdrowego człowieka wydaje się być zupełną błahostką, nierzadko dla osoby chorej i niepełnosprawnej jest barierą nie do pokonania. Jedną z takich barier są schody, które spotkać możemy dosłownie wszędzie – w domach, na klatkach schodowych, przy wejściach do budynków itp. Dzisiaj skupimy się na schodach w mieszkaniach, domach oraz zakładach opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Osoba, która jest w pełni zdrowa i sprawna kilkustopniowe schody bez najmniejszego problemu pokona w kilka sekund. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku osób mających problemy z poruszaniem się, wówczas przeprawa przez schody potrwać może nawet kilka godzin i to z pomocą opiekuna. Co więcej jest to nie tylko uciążliwe, ale także niebezpieczne, wystarczy tak naprawdę jeden niepoprawny ruch by stało się nieszczęście. Co zrobić by pomóc takim osobom? Jak ułatwić im wykonywanie prostych codziennych czynności, które jednocześnie umożliwiłby im choć w niewielkim stopniu prawidłowe funkcjonowanie?
Najprostszym rozwiązaniem jest montaż tzw. krzeseł przyschodowych. Ostatnio wspominaliśmy o platformach przyschodowych nazywanych inaczej windami schodowymi, które przystosowane są do przetransportowywania przez schody osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ideologia powstania krzeseł była podobna – ich głównym zadaniem jest bezpieczne przewiezienie osób chorych, starszych i niepełnosprawnych przez schody znajdujące się wewnątrz budynku. Konstrukcja takich krzeseł została tak przemyślana by poruszanie się na nich było niezwykle wygodne, dlatego też większość dostępnych na polskim rynku modeli wyposażona jest w miękkie siedziska, podłokietniki oraz podnóżek. Urządzenie dostosowywane jest do potrzeb klienta oraz budowy architektonicznej – rodzaju schodów, które mogą znajdować się w linii prostej bądź posiadać liczne zakręty i skrzywienia. Zastanawiasz się czy korzystanie z takiego urządzenia jest proste? Jak najbardziej, krzesła przyschodowe zaopatrzone są w specjalne pasy bezpieczeństwa, dodatkowym atutem jest nieskomplikowana obsługa urządzenia.

Lift Plus w swojej ofercie posiada kilka modeli krzeseł przyschodowych, ich zakup oraz zamontowanie w miejscu zamieszkania osoby chorej w znacznym stopniu przełoży się na wygodę oraz komfort jej życia. To z pozoru niepozorne urządzenie może radykalnie odmienić codzienne funkcjonowanie osób z ograniczoną zdolnością ruchową, dbając równocześnie o ich bezpieczeństwo.

+

You may also like...

Shares