Kiedy zdecydować się na montaż windy towarowo-gastronomicznej?

Obecnie właściciele zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw coraz chętniej inwestują w zakup uniwersalnych urządzeń, których głównym zadaniem będzie ułatwienie wykonywania obowiązków zawodowych zatrudnionym pracownikom. Wśród najczęściej kupowanych są windy towarowo-usługowe. W jakich sytuacjach warto rozważyć możliwość zainstalowania profesjonalnego urządzenia dźwigowego? Gdzie na ogół wykorzystuje się tego typu windy?
Zastosowanie windy towarowo-gastronomicznej
Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń dźwigowych. Oprócz standardowych wind osobowych, w sprzedaży znajdują się także windy towarowo-gastronomiczne, oznakowane symbolem “C”. Ze względu na swoją funkcjonalność oraz specyficzną konstrukcję, urządzenia te bardzo często montuje się w magazynach, hurtowniach, halach, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, restauracjach, bankach, urzędach, aptekach, a niekiedy także i w domach prywatnych.

Jak na funkcjonowanie prowadzonej działalności wpływa obecność windy z serii C? Urządzenia dźwigowe, jak sama nazwa wskazuje, przystosowane są do transportu dużych oraz ciężkich ładunków pomiędzy wskazanymi piętrami, co znacznie odciąża pracowników, zwiększając tym samym wydajność oraz efektywność ich pracy. W tego typu windach przewożone mogą być między innymi produkty spożywcze, towary przemysłowe, środki medyczne, gotowe dania i potrawy znajdujące się w dużych kotłach itp.
Obsługa wind towarowo-gastronomicznych
Windy oznaczone symbolem „C” to urządzenia o maksymalnym udźwigu do 100 kg, których główną cechą charakterystyczną są drzwi gilotynowe ulokowane na wysokości powierzchni podłogowej, co znacznie zwiększa powierzchnię przewozową. W przypadku wind towarowo-gastronomicznych możliwe jest zamontowanie jednej lub kilku praktycznych półek, których układ można bezproblemowo modyfikować w zależności od indywidualnych potrzeb.
Zarówno proces instalowania windy z serii C, jak i późniejsza obsługa urządzenia nie powinna sprawiać żadnych problemów. Windę towarowo-gastronomiczną, można zainstalować już w istniejącym szybie, co skróci czas montażu, a także dodatkowo zmniejszy koszt wykonanych prac.
Jeżeli chodzi o obsługę urządzenia dźwigowego, to odbywa się ona poprzez korzystanie z panelu sterującego, wyposażonego w kilka standardowych przycisków, znajdującego się na zewnątrz kabiny. Dzięki wbudowanej sygnalizacji dźwiękowej informującej o zatrzymaniu się windy na danym piętrze, użytkowanie urządzenia staje się niebywale wygodne i komfortowe.

 

+

You may also like...

Shares